Literatura

Man reading a bookWielokrotnie spotykam się z pytaniem na temat dostępności materiałów na temat ryzyka nadużyć w języku polskim. Jeszcze kilka lat temu dostępność tego typu publikacji była praktycznie zerowa, ale rynek nie znosi próżni i szybko się zapełnia. Nie ma większego problemu z wyszukaniem materiału na interesujący nas temat. Niemniej jednak warto spróbować zgromadzić w jednym miejscu wydane w formie książkowej publikacje z zakresu szeroko rozumianej problematyki nadużyć i nieprawidłowości.

Celem tej sekcji serwisu Fraud IQ nie jest propagowanie tych czy innych tytułów, czy też zachęcanie do ich kupna. Jest to jedynie wykaz podstawowych informacji na temat dostępnych na naszym rynku polskojęzycznych książek na temat nadużyć. Czytelnicy zainteresowani konkretną problematyką mogą łatwo odnaleźć szczegółowe opisy wybranych pozycji w internecie i zadecydować, czy są zainteresowani ich zakupem.

Prezentowane zestawienie nie stanowi pełnowartościowego katalogu literatury związanej z nadużyciami (z możliwością przeszukiwania, przyporządkowywania słów kluczowych itp.) – uniemożliwia to niestety platforma serwisu. Wobec powyższego prezentowane pozycje zostały uporządkowane subiektywnie – od materiałów przekrojowych, poprzez dotyczące konkretnych zagadnień, aż do dotyczących etyki. Na samym końcu prezentowane są książki o charakterze dokumentalnym, relacjonujące zjawiska i incydenty z perspektywy ich uczestników i/lub dziennikarzy.

Niniejsze zestawienie z pewnością może pomijać pewne pozycje, których istnienia nie jestem świadomy. Zachęcam do jego rozbudowy poprzez przesyłanie mi informacji o brakujących w nim książkach poprzez formularz kontaktowy – postaram się szybko dodać taką pozycję do spisu.

Etyka w biznesie

Łukasz Zaorski-Sikora


Wydawnictwo Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej - 2007
96 stron
okładka miękka

Brudne interesy

Peter Lilley


OnePress - 2006
376 stron
okładka miękka

Łajdak na giełdzie

Nick Leeson


Wig Press - 1997
300 stron
okładka twarda

Wyznawcy. Jak Ameryka dała się naciągnąć Bernardowi Madoffowi na 65 miliardów dolarów

Adam LeBor


Muza - 2011
316 stron
okładka miękka

Oszustwa bez tajemnic. Korupcja w Unii Europejskiej

Paul van Buitenen


Wydawnictwo EON - 2003
221 stron
okładka miękka

1 10 11 12 [ » ]