Literatura

Man reading a bookWielokrotnie spotykam się z pytaniem na temat dostępności materiałów na temat ryzyka nadużyć w języku polskim. Jeszcze kilka lat temu dostępność tego typu publikacji była praktycznie zerowa, ale rynek nie znosi próżni i szybko się zapełnia. Nie ma większego problemu z wyszukaniem materiału na interesujący nas temat. Niemniej jednak warto spróbować zgromadzić w jednym miejscu wydane w formie książkowej publikacje z zakresu szeroko rozumianej problematyki nadużyć i nieprawidłowości.

Celem tej sekcji serwisu Fraud IQ nie jest propagowanie tych czy innych tytułów, czy też zachęcanie do ich kupna. Jest to jedynie wykaz podstawowych informacji na temat dostępnych na naszym rynku polskojęzycznych książek na temat nadużyć. Czytelnicy zainteresowani konkretną problematyką mogą łatwo odnaleźć szczegółowe opisy wybranych pozycji w internecie i zadecydować, czy są zainteresowani ich zakupem.

Prezentowane zestawienie nie stanowi pełnowartościowego katalogu literatury związanej z nadużyciami (z możliwością przeszukiwania, przyporządkowywania słów kluczowych itp.) – uniemożliwia to niestety platforma serwisu. Wobec powyższego prezentowane pozycje zostały uporządkowane subiektywnie – od materiałów przekrojowych, poprzez dotyczące konkretnych zagadnień, aż do dotyczących etyki. Na samym końcu prezentowane są książki o charakterze dokumentalnym, relacjonujące zjawiska i incydenty z perspektywy ich uczestników i/lub dziennikarzy.

Niniejsze zestawienie z pewnością może pomijać pewne pozycje, których istnienia nie jestem świadomy. Zachęcam do jego rozbudowy poprzez przesyłanie mi informacji o brakujących w nim książkach poprzez formularz kontaktowy – postaram się szybko dodać taką pozycję do spisu.

Zorganizowana przestępczość podatkowa w Polsce. Zwalczanie przestępnego nadużycia mechanizmów podatków VAT i akcyzowego

Jerzy Duży


Wolters Kluwer - 2013
270 stron
okładka twarda

Cyberzagrożenia w środowisku bezpieczeństwa XXI wieku

Robert Białoskórski


Wydawnictwo Wyższej Szkoły Cła i Logistyki - 2011
130 stron
okładka miękka

Przestępczość teleinformatyczna

Jerzy Kosiński (red.)


Wydawnictwo Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie - 2009
332 strony
okładka miękka

Zarządzanie bezpieczeństwem systemów informatycznych w bankowości

Dariusz Wawrzyniak


Wydawnictwo Zarządzanie i Finanse - 2002
149 stron
okładka miękka

Biznes, etyka, odpowiedzialność

Wojciech Gasparski (red.)


Wydawnictwo Naukowe PWN - 2012
584 strony
okładka miękka

Etyka biznesu "po Enronie"

Jacek Sójka (red.)


Wydawnictwo Fundacji Humaniora - 2005
246 stron
okładka miękka

1 9 10 11 12