Pracujący bezrobotny urzędnik – to możliwe!

Data: 7 lutego 2012 | Autor: | Brak komentarzy »

Sieć NBC podała, że 130 urzędników amerykańskiego Dystryktu Columbia jest obiektem postępowania wyjaśniającego, prowadzonego przez władze w Waszyngtonie. Podejrzewani są oni o pobieranie zasiłków dla bezrobotnych będąc pracownikami urzędów Dystryktu.

Szacowana kwota nienależnie wypłaconych świadczeń w przeciągu 3 ostatnich lat sięga 850 tysięcy dolarów. 90 osób, które nadal pozostają zatrudnione w Dystrykcie, zostały wysłanych na przymusowe urlopy do czasu zakończenia postępowania.

Nadużycia wyszły na jaw przy okazji przymiarek do reformy stanowego programu ubezpieczeń społecznych, której celem miała być poprawa dopasowania świadczeń do potrzeb obywateli oraz uszczelnienie systemu przed przypadkami wypłat nienależnych świadczeń.

Niestety nie ujawniono sposobu, w jaki urzędnikom udało się obejść system i zapewnić sobie dodatkowe przychody. Ma to w sumie swoje uzasadnienie, ponieważ niewykluczone, że do momentu usprawnienia systemu, mogłoby się znaleźć wielu ich naśladowców.

Prokurator Dystryktu Columbia zapowiedział ostre działania przeciwko oszustom, zarówno na drodze cywilnej, jak i karnej. Zapowiadane zwolnienie dyscyplinarne wszystkich osób, którym udowodnione zostanie nadużycie jest zatem ich najmniejszym zmartwieniem.Skomentuj wpis

Musisz być zalogowany/a, żeby zamieszczać komentarze.