Nowa sekcja serwisu – “Literatura”

Data: 11 lipca 2012 | Autor: | Brak komentarzy »

Uważni czytelnicy Fraud IQ z pewnością zauważyli, że w górnym menu serwisu od kilku dni figuruje pozycja “Literatura“. Zdecydowałem się dodać do strony sekcję dedykowaną polskojęzycznym publikacjom (przede wszystkim książkom, ale także wydawanym w podobnej formie materiałom naukowym) na tematy związane z motywem przewodnim serwisu, czyli nadużyciami. Jest to chyba pierwsze tego typu zestawienie w polskiej sieci, aczkolwiek zapewne podobny wykaz można by wygenerować z katalogu bibliotecznego instytucji, które publikują swoje katalogi online.

Zestawienie ma niezwykle prostą formę, tj. listy pozycji książkowych, uszeregowanych tematycznie, tj. zaczynając od pozycji przekrojowych, poprzez bardzie specjalistyczne, dedykowane konkretnemu zagadnieniu, aż po wydawnictwa o charakterze reporterskim, opisujące szczególnie medialne afery związane z nadużyciami Niestety, z uwagi na brak odpowiedniej platformy nie byłem w stanie opublikować pełnowartościowego katalogu, dającego się sortować i przeszukiwać wg dowolnie wybranych kryteriów. Z drugiej strony ilość materiałów dostępnych w naszym ojczystym języku nie jest jeszcze tak wielka, aby nie można było w sposób stosunkowo wygodny przejść listę kilkudziesięciu pozycji i sprawdzić, czy znajduje się na niej coś w danym momencie nas interesującego.

Zestawienie z pewnością nie jest wyczerpujące, ponieważ figurują na nim przede wszystkim pozycje, z którymi miałem bliższą styczność (większość z nich miałem okazję przeczytać w całości), bądz też przynajmniej przeszły przez moje ręce. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby do katalogu dodawać nowe pozycje, których istnienia nie byłem świadomy. Zachęcam czytelników do dzielenia się tytułami znanych im materiałów z zakresu szeroko pojętej problematyki nadużyć i walki z nimi – informacje o brakujących pozycjach proszę przesyłać do mnie, korzystając z formularza kontaktowego. Pozwoli to na stworzenie w miarę kompleksowego zestawienia dostępnych materiałów z tego zakresu, które z pewnością przyda się wielu osobom chcącym pogłębić swoją wiedzę na temat nadużyć.Skomentuj wpis

Musisz być zalogowany/a, żeby zamieszczać komentarze.