Dziesiątka spraw korupcyjnych roku 2011

Data: 21 grudnia 2011 | Autor: | Brak komentarzy »

Znany w światku antykorupcyjnym publicysta Thomas Fox, redagujący FCPA Compliance and Ethics Blog, a także często publikujący swoje artykuły w serwisie The FCPA Blog, opublikował właśnie swoje zestawienie Top 10 przypadków działań antykorupcyjnych w roku 2011.

Oczywiście wymienia on przypadki ścigane na mocy amerykańskiego Foreign Corrupt Practices Act, ale biorąc pod uwagę, że zasięg obowiązywania tego aktu nie jest ograniczony do spółek „rdzennie” amerykańskich, a w dodatku postępowania w jego ramach można zaliczyć z pewnością do najbardziej spektakularnych, można śmiało uznać jego zestawienia za całkiem reprezentatywne dla całego świata.

Warto zauważyć, że to zestawienie nie jest uszeregowane np. pod kątem grzywny, jaką musi / musiała zapłacić ścigana spółka, ale pod subiektywnym kątem złożoności i stopnia zainteresowania, jakie dana sprawa wzbudziła, tak u samego Foxa, jak i innych komentatorów z tej branży.

Artykuł jest bardzo przydatny, bo nie jest suchym rankingiem, ale zawiera odnośniki do artykułów, w których każda sprawa została syntetycznie scharakteryzowana, a także do materiałów dodatkowych dla osób, które chciałyby zapoznać się ze szczegółami danej sprawy.

Gorąco polecam zapoznanie się z tym artykułem w serwisie The FCPA Blog!Skomentuj wpis

Musisz być zalogowany/a, żeby zamieszczać komentarze.