Charakterystyka przypadków badanych przez SEC, związanych z kryzysem finansowym

Data: 27 listopada 2011 | Autor: | Brak komentarzy »

Amerykańska Securities & Exchange Commission stwierdziła najwyraźniej, że informacje na temat podjętych przez nią działań wobec sprawców przestępstw finansowych (oraz efektów tych działań) będą miały działanie odstraszające kolejnych potencjalnych oszustów. Od mniej więcej miesiąca zaczęła bowiem publikować w internecie statystyki efektów swoich działań przeciwko nadzorowanym podmiotom i ich reprezentantom.

Co prawda, zakres informacji umieszczanych na stronach SEC jest ograniczony jedynie do przypadków, które w opinii SEC były powiązane (tj. przyczyniły się do lub wykorzystały) z kryzysem finansowym, ale i ograniczona w ten sposób lista jest bardzo ciekawa. Znajdują się na niej bowiem nie tylko skrócone opisy badanych przez SEC przypadków, ale także odnośniki do szerszych ich opisów, zwierających stosunkowo szczegółowe informacje. Znajdują się tam również odnośniki do oficjalnych materiałów SEC, wykorzystywanych w postępowaniach.

Warto śledzić ten serwis, bo są to informacje z pierwszej ręki. Co prawda nie jest on zbyt często aktualizowany, ale mam wrażenie, że przy sprawach większego kalibru, informacja o nich znajdzie się tam błyskawicznie.

[thumb]https://sec.gov/spotlight/enf-actions-fc.shtml[/thumb]Skomentuj wpis

Musisz być zalogowany/a, żeby zamieszczać komentarze.