Tytułem wstępu – czyli “o co kaman” serwisu

Data: 14 maja 2010 | Autor: | Brak komentarzy »

Nadużycia pod lupąProblem ryzyka nadużyć wciąż wydaje się być traktowany po macoszemu w naszym kraju. O przyczynach takiego stanu rzeczy można by zapewne napisać niejedną pracę magisterską, a materiału starczyłoby jeszcze na doktorat. Dla wielu z nas samo przyznanie się, że problem istnieje (szczególnie jeśli jesteśmy właścicielem / managerem firmy) wydaje się być barierą nie do przeskoczenia, aczkolwiek uznanie tego faktu stanowi pierwszy krok do zrozumienia problemu i skuteczniej z nim walki.

Ideą, jaka ma przyświecać serwisowi Fraud IQ, jest prosta – „poznaj swojego wroga”. A jeśli należysz do tych, którzy uważają, że akurat ich ten problem nie dotyczy, przeglądaj serwis, a zapewne zmienisz zdanie.

Prawdopodobnie przyczyny niechętnego podejścia do problemu na pewno znajdą swoje miejsce w serwisie, ale na chwilę obecną za kluczową uważam popularyzację wiedzy o nadużyciach, ich naturze, sposobach ich rozpoznawania, badania i zapobiegania im. Mam nadzieję, że w miarę swojego rozwoju, serwis stanie się bazą wiedzy o nadużyciach, ale także miejscem na komentarze, uwagi oraz wymianę poglądów (jeśli zdobędzie zainteresowanie czytelników). Nie stronię także od ciekawostek i humoru, bo stanowią one niewątpliwie najłatwiejszy sposób dotarcia z materiałem do odbiorcy.

Ponieważ zawodowo zajmuję się tematyką nadużyć, jestem przekonany, że materiału do serwisu nie zabraknie, jako że miałem wielokrotnie okazję przekonać się, że nie tylko głupota ludzka jest nieograniczona, ale także pomysłowość, wytrwałość, bezczelność i – co szczególnie istotne w tym kontekście – chciwość.

I na koniec początku – słowo wyjaśnienia nt. motywu graficznego serwisu. Jego kolor w żadnym wypadku nie oddaje mojego stanu ducha w walce z nadużyciami – po prostu lubię prostotę, a połączenie czarnego z białym jest tego idealnym przykładem. A szachy? Oddają wszystko, co charakteryzuje zarządzanie ryzykiem nadużyć: strategię, taktykę, pomysłowość, wytrwałość i optymizm w dążeniu do celu.

Zapraszam zatem do lektury i dzielenia się swoimi poglądami!Skomentuj wpis

Musisz być zalogowany/a, żeby zamieszczać komentarze.