Makler-hazardzista ukarany

Data: 30 czerwca 2010 | Autor: | Brak komentarzy »

InvestingByły doradca inwestycyjny i makler z firmy Edward Jones & Co., 39-letni Greg Ray, został skazany na 18 miesięcy więzienia oraz naprawę szkód za sprzeniewierzenie prawie 370.000 USD z kont obsługiwanych przez niego klientów, podaje serwis sbj.net.

Proceder trwał od stycznia 2006 r. do grudnia 2009 r. W tym czasie Greg Ray założył szereg rachunków bankowych na podstawione osoby, po czym bez wiedzy klientów transferował nie ich środki z obsługiwanych przez niego rachunków inwestycyjnych. Zgodnie z informacjami ujawnionymi przez US Attorney Office, aby móc uprawiać swój proceder, sfałszował on upoważnienia klientów pozwalające na transfer środków poza ich rachunki. Uzyskane w ten sposób środki przeznaczył w znacznej mierze na uregulowanie długów z hazardu.

Wg innych serwisów internetowych, nadal nie jest pewne, czy wszyscy klienci Edward Jones & Co. zorientowali się, że ponieśli straty i zgłosili je na policję, bądź też do samej firmy. Prokuratura prowadzi też dochodzenie mające na celu sprawdzenie, czy firma Edward Jones & Co. dołożyła wszelkich starań, by wcześniej zidentyfikować tego typu nadużycie (np. bazując na “czerwonych flagach”) i podjąć należyte czynności w celu jego wyjaśnienia.

Ray został zobowiązany do zwroty kwoty 368.657 USD na rzecz swojego byłego pracodawcy, który oczywiście pokrył straty klientów. Po zwolnieniu z więzienia ma pozostać jeszcze pod 3-letnim nadzorem policyjnym.

Mamy zatem do czynienia z klasycznym przypadkiem nadużycia, jeśli chodzi o profil sprawcy oraz wykorzystanie ramion trójkąta nadużyć.Skomentuj wpis

Musisz być zalogowany/a, żeby zamieszczać komentarze.